Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Захист осіб, які проходять опитування на поліграфі

main image

 Парламенту пропонують визначити, що особи, які претендують на посади в поліції, чиновники, які хочуть зайняти більш високу посаду, зобов'язані пройти перевірку на поліграфі. Така ж вимога стосується прокурорів, зокрема, проходження ними щорічної таємницею перевіркою на добропорядність, і в тому числі з використанням поліграфа.  Але якщо навіть Ви не є претендентом на перераховані вище посади, буде корисно дізнатися, процедуру проходження опитування відповідно до Законопроектом "Про захист прав осіб, що проходять опитування (дослідження) на поліграфі".

 Опитування осіб на поліграфі здійснюється з метою отримання запитів приватного характеру, оперативно-розшукових даних, службових і кадрових перевірок, а також виконання судових психофізіологічних експертиз, пов'язаних з цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських та інших судочинством України.

 Законопроект №4094 "Про захист прав осіб, що проходять опитування (дослідження) на поліграфі" передбачає основні аспекти проведення дослідження на поліграфі, зокрема, визначається, що опитування (дослідження) особи з використанням поліграфа може бути проведено лише за його письмовою згодою або усною заявою , здійсненому шляхом повідомлення через аудіо- та / або видеосредства. Опитуваний людина має право брати участь в редагуванні питань тестування до повного узгодження з поліграфологом їх сутності. Також особа може не відповідати на поставлене запитання або відмовитися від подальшої участі в тестуванні в будь-який момент часу.

 Забороняється застосовувати до опитуваному особі будь-які форми погроз, насильства або інших незаконних заходів впливу, які принижують честь і людську гідність або створюють небезпеку для його законних інтересів, життя та здоров'я. Примус особи до проходження процедури опитування на поліграфі заборонено.

 Отримані дані, результати проведеного опитування особи на поліграфі надаються виключно його замовнику (ініціатору), правоохоронним і судовим органам влади відповідно до вимог чинного законодавства України, а також особі, яка проходила опитування.

Також передбачена можливість проведення повторного дослідження.

За результатами виконаного дослідження поліграфолог формує і подає замовнику у визначені ним терміни, але не раніше ніж через добу з дня проведення тестування, довідку або експертний висновок поліграфолога.

Проект також передбачає внесення зміни до кримінального, цивільного і господарського процесуальних кодексів в частині залучення фахівців.

 Зауважимо, Проект також передбачає зміни до Закону про адвокатуру в частині прав адвоката ініціювати проведення відповідних видів експертних досліджень і експертиз і отримувати письмові висновки фахівців, експертів з питань, що потребують спеціальних знань.

Які аспекти проведення опитувань на поліграфі Вас цікавлять?

Ми знаємо про тестування на поліграфі все, і з задоволенням відповімо на Ваші запитання.

Звертайтеся:

www.hr-security.ua

+38(044)351-1600