Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Нестачі на складі

main image

Зберігання товару на складі - це досить витратне явище. Ситуація ще більше ускладнюється, якщо трапляються присвоєння, розкрадання, крадіжки, псування, несанкціоноване використання, яке може відбуватися з різних причин і з за діянням різноманітних схем.

Розглянемо докладніше основні проблеми та причини нестач:

1. Проблеми з обліковою системою – внесення товару в програмне забезпечення (ПО).

Однією з головних проблем є несинхронізовані бази даних, коли списки контрагентів і номенклатури товару відрізняються в кожній базі. Тобто товарні позиції не мають єдиних стандартних кодів або артикулів, а у контрагентів не завжди присутні їх унікальні номери або УНП, ІПН і т. д.

Також важливим питанням є те, як вносяться дані в систему? Якщо дані, в облікову систему можна вносити 24/7, то даний факт додає проблем. Інформацію можна видалити, спотворити, змінити додати, як з умислом, так і без нього.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

2. Класичне злодійство – складський персонал застосовує різні схеми і варіанти злодійства і розкрадань продукції, товарів, сировини, напівфабрикатів, які містяться на зберіганні.

Один з варіантів, наступний: співробітники складу акуратно розкривають коробки з ваговим товаром, які надійшли з-за кордону (якщо є імпорт) і дістають звідти, наприклад, кілька батонів ковбаси, а потім так само акуратно упаковують коробки назад. Клієнт майже ніколи не зважує закордонні коробки, а якщо і помічає різницю, то тільки після прибуття на свій власний склад. Але навіть якщо він і помітив пропажу деякої частини товару, зробити нічого вже не може, оскільки розписався в накладній про його отримання. Все перераховане можна здійснювати не тільки з ваговим, а й зі штучним товаром.

3. Пересортиця – проблеми в складському обліку.

4. Списання браку. У % браку включають нормальний, якісний товар, який згодом, продається.

5. Уцінка, переоцінка.

6. Перетасовування товару (дорогий з дешевим товаром)

7. Перефасування (зменшування ваги упаковки)

8. Продаж «наліво» ходового товару, точки збуту в залежності від товару (під замовлення, сторінка в інтернеті), крадений товар вивозиться зі складського приміщення разом з відходами або порожньою тарою, невеликий товар підкладається до великогабаритних виробів та інші методи.

9. Переміщення товару на нове місце зберігання на складі, але при цьому, така дія не відзначається в обліковому записі. Так, поступово він втрачається і виноситься (вивозиться) зі складу.

10. Крадіжки по системі «матрьошка», коли дрібний товар підкладається в коробку до великогабаритного виробу.

11. Проведення інвентаризації з одночасним розвантаженням / завантаженням товару в / зі складу. Проведення інвентаризації таким чином дозволяє приховати нестачі / надлишки на складі.

Найбільш небезпечними для бізнесу є факт змови між співробітниками складу (комірники, експедитори, вантажники, бухгалтерія) і іншими підрозділами, такими як:

- Доставка (транспортний відділ, як внутрішній, так і сторонній)

- Операційний відділ (документальне оформлення руху вантажів – виписування накладних, управління обліковими системами і т.д.)

- Торговий відділ. Такі взаємозв'язки носять регулярний, систематичний характер і завдають постійні фінансові втрати компанії.

Один з найпоширеніших видів змов співробітників суміжних підрозділів – видалення з облікових систем даних про прийнятий / відвантажений товар за попередньою змовою співробітників операційного відділу і складу для подальшого продажу «наліво».

Перелік схем і прикладів розкрадань, махінацій з товарами на складі можна перераховувати безліч, вони регулярно створюються «ризиковим» персоналом, схеми оновлюються і видозмінюються, залежно від особливостей Вашого бізнесу.

Кращий спосіб впоратися з недостачами – виявити причетних осіб, визначити створені схеми, провести сильну профілактику – перевірки на поліграфі. Регулярні, систематичні тестування – 1 раз в 6 місяців - відіб'ють бажання і наміри у персоналу здійснювати розкрадання і злодійство, позбавлять Вас від «ризикових» співробітників і не пустять в колектив недбайливих кандидатів.

Для замовлення тестувань – заповніть заявку на головній сторінці сайту або перейдіть за посиланням http://hr-security.ua/ru/#home-form

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.