Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Розслідування крадіжок і розкрадань на виробничих підприємствах

main image

На будь-якому підприємстві, де є матеріальні цінності, можуть статися (і стаються) крадіжки й розкрадання. У співробітників також може бути паралельний "бізнес", вони можуть отримувати відкати, хабарі, займатися підробкою документів і робочої документації. Найчастіше виявляється, що це не разові історії за участю кількох людей. Як чинити власнику або керівнику в такій ситуації?

 

Компанія  HR-Security  понад 10 років допомагає у проведенні розслідувань крадіжок на підприємствах найрізноманітніших сфер — від офісів і складських комплексів до ферм чи заводів. У деяких випадках вдається виявити причетного навіть без застосування детектора брехні, ще на етапі підготовки до проведення перевірки. В інших випадках поліграф допомагає визначити не тільки причетних до крадіжки, яку розслідують, а й по ланцюжку знайти інші порушення трудового контракту або дисципліни, які призвели до збитку або втрат. Хоча, перш за все, слід пам'ятати, що:

"Детектор — це інструмент, який, у першу чергу, використовують для виявлення причетних осіб у конкретному випадку".

На практиці це означає, що всі питання від досвідченого поліграфолога будуть максимально конкретні і спрямовані на розслідування саме того випадку, з яким звернувся замовник. Почитати про це докладніше ви можете в іншій статті тут.

поліграфолог Владислав Соколов

Керівник служби поліграфологів Владислав Соколов

 

КЕЙС НОМЕР 1

Як поліграф допоміг знайти зловмисника і підвищити дисципліну на підприємстві

На одному заводі регулярно відбувався простій обладнання. У черговий раз після 3 або 4 днів простою і виклику стороннього експерта була знайдена проблема: в одному з вузлів стояли шестерні на 15 замість 16. Це не давало запуститися верстату.
Власник звернувся до  HR-Security. Спільно з ним визначили трьох співробітників, які мали змогу вчинити це виробниче шкідництво. На перевірку на детекторі брехні погодилися всі, та один не доїхав, оскільки захворів прямо перед днем Х. А потім зовсім поїхав у терміновому порядку в інший регіон і не повернувся до роботи.
Власник через кілька тижнів помітив, що на його підприємстві справи йдуть в гору, так як після перевірки практично всі співробітники стали старанніше працювати без небажаної людини.

 

КЕЙС НОМЕР 2

Як вдалося врятувати бізнес, НЕ найнявши головбуха

Головний бухгалтер — "серце" бізнесу. Ця людина знає все про реальну фінансову ситуацію в компанії. Наймаючи такого співробітника, керівнику потрібно бути максимально обережним. Тут важливо не тільки те, що "в минулому" у людини могли бути певні ризиковані дії в біографії, хоча це завжди перевіряється в рамках інтерв'ю на поліграфі, а ще й справжній мотив для працевлаштування. Адже якщо людина влаштується не заради заробітку або кар'єри, а з іншою метою, то справи можуть виявитися дуже і дуже поганими…

HR-Security вдалося вберегти одне велике холдингове підприємство від "засланого козачка" на посаду головбуха. Причому перед перевіркою на поліграфі кандидат пройшов кілька етапів інтерв'ю у компанії, де понад годину дуже яскраво і в подробицях розповідав поліграфологу різні випадки зі своєї роботи, а після певного питання наприкінці інтерв'ю "здувся" і втік, нічого не коментуючи. Питання були на рахунок працевлаштування за завданням третьої особи, а також на рахунок збору і передачі конфіденційної інформації компанії. Поліграф зафіксував чіткі, яскраві і значущі реакції опитуваного, а досвідченому фахівцеві все було зрозуміло навіть за ходом самого інтерв'ю. Показання приладу довели неблагонадійність кандидата.

Багато постійних клієнтів  HR-Security  в обов'язковому порядку використовують перевірки на поліграфі при наймі ключових співробітників, а також для їх регулярної перевірки. Це запобігає неправомірним діям, а також дає впевненість у тому, що ці особи не беруть участь у змовах, які можуть призвести до суттєвих матеріальних, грошових втрат або банкрутства компанії.

Анатолій КушнірЕксперт-поліграфолог Анатолій Кушнір

 

КЕЙС НОМЕР 3

 

Як без єдиної перевірки вдалося викрити 5 працівників складу виробничого підприємства


На одному виробничому підприємстві, де за відправкою вантажів до клієнтів стежило відразу кілька співробітників з різних підрозділів, випадково виявили шахрайську схему: охоронцеві в руки потрапило 2 накладних за одне і те саме відправлення, але з різною кількістю продукції. Він не зрозумів у чому проблема, але керівництву доповів. Керівництво усвідомило всю ситуацію, тому було організовано внутрішнє розслідування із залученням HR-Security.

Для першої перевірки вибрали чотирьох співробітників складу. Але жоден із них не прийшов. Проте потім, протягом двох тижнів і тривалих обговорень, усю схему було розкрито навіть без застосування поліграфа: хтось звільнився і домовився, щоб не за статтею, хтось вирішив здати поплічників та обілити свою репутацію, тому розповів, що знає... в результаті поліграф спрацював на відстані, виявивши п'ятьох шахраїв, які в цілому встигли завдати шкоди на більш ніж 500 000 грн. Зараз у компанії посилили систему контролю за відправленнями, змінили експедиторську компанію. Проблема вирішена, а всі неблагонадійні співробітники — звільнені.

Як відбувається внутрішнє розслідування з використанням поліграфа


Фахівці-поліграфологи HR-Security перевірили понад 12,5 тис. осіб. Майже 3 тисячі осіб — у рамках розслідувань, що проводяться всередині підприємств. У зв'язку з цим, розроблено дієвий внутрішній алгоритм для їх проведення:

5new16new1Після обговорення всіх питань ситуація прояснюється, а досвідчений поліграфолог може дати конкретні рекомендації для прискорення і підвищення ефективності розслідування. Варто пам'ятати, що чим раніше запуститься процес, тим вище шанси знайти причетних, так як може виявитися, що через n місяців або років ці люди вже не працюють на підприємстві. 

Тому якщо у вас вже зараз є необхідність у перевірці на поліграфі, звертайтеся для безкоштовної консультації:

КАДРОВА БЕЗПЕКАTelegram-канал - https://t.me/hr_security

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.