Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Як пройти поліграф: все, що треба знати

main image

Поліграф (його ще називають детектором брехні) раніше використовувався виключно під час допиту підозрюваних в кримінальному злочині і при корпоративних розслідуваннях. Сьогодні тестування на поліграфі все частіше проходять при прийомі на роботу. Мета такої перевірки – визначити достовірність отриманої від кандидата інформації, виявити, які факти зі своєї біографії він намагається приховати.

 

Питання на поліграфі: стандартні, спеціальні та заборонені

Стандартні запитання задаються завжди, незалежно від причини застосування поліграфа, наприклад, уточнення паспортних даних. Спеціальні (відповідної тематики) додають у випадку розслідування злочину.

Запитання завжди задаються в певному порядку, розробленому американськими вченими, але вдосконаленому під реалії сьогодення. Дотримання черговості дуже важливо, оскільки дозволяє поліграфологу зробити правильні висновки після закінчення тестування.

Всі запитання складені таким чином, щоб тестований міг дати на них однозначну відповідь - «Так» або «Ні». Відхилення від цього стандарту не допускається.

Важливо! Перед тим, як проходити перевірку, кандидат має ознайомитись зі списком запитань, які йому будуть задавати.

Є також список заборонених тем, торкнувшись які поліграфолог (або замовник перевірки) порушить закон. До них відносяться:

• сексуальна орієнтація тестованого;

• тема релігії або національності;

• політичні питання.

Всі питання розділяють на три групи:

  1. Нейтральні. Їх мета «налаштувати» поліграф на тестованого.
  2. Контрольні. Необхідні для того, щоб змусити людину пережити сильні емоції.
  3. Релевантні. Саме з їх допомогою виявляють, коли випробуваний дає неправдиві відомості.

Важливо! Перед тим, як пройти тест на поліграфі, ви маєте зрозуміти, що це тестування – абсолютно добровільне і проводиться тільки за наявності вашої письмової згоди. Однак відмова від перевірки змусить перевіряючого замислитись про вашу благонадійність.

 

П’ять основних етапів перевірки на поліграфі

Процедура тестування складається з п’яти основних стадій:

  1. підготовча – вивчається вся інформація про людину або подію.
  2. передтестова бесіда – проводиться з метою введення тестованого в курс справи, пояснення йому основних правил, обговорення списку питань.
  3. безпосередньо перевірка – проведення тесту, фіксування результатів.
  4. міжтестова бесіда – в залежності від отриманих результатів і виявлених реакцій кандидата на релевантні запитання, уточнюються деталі і особливості справи.
  5. післятестова співбесіда – необов'язковий етап, на якому тестованому розповідають про отримані результати. Іноді його пропускають, обмежившись першими чотирма. 

 

Готуйтеся до перевірки: що важливо зробити перед початком тесту

В першу чергу, тестований має заповнити всі необхідні форми. Робити це краще не поспішаючи, уважно ознайомившись з усією наданою інформацією.

Якщо тестований приймає будь-які лікарські препарати або хворий, поліграфолог повинен про це дізнатися до того, як почнеться перевірка.

Деякі ліки можуть спотворити результати тесту (наприклад, ті, що призначені для підвищення артеріального тиску). Те ж саме стосується захворювання. Навіть звичайний нежить змусить тестованого відчувати себе некомфортно під час перевірки, яка зазвичай триває 1,5-3 години. А значить, може негативно вплинути на результати.

 

Перевірте себе: кому не можна проходити тест

Існує ряд протипоказань до проходження тестування:

• сильне психічне або фізичне виснаження (наприклад, безсонна ніч, тривале голодування і т.д.);

• розлади психічного характеру;

• захворювання серця, системи дихання;

• вагітність на будь-якому терміні;

• прийом препаратів, що впливають на роботу мозку і пам'ять;

• астма будь-якого характеру;

• гостре респіраторне (вірусне) захворювання або алергія, що супроводжується кашлем;

• інфаркт / інсульт в анамнезі;

• вік до 16 років;

• алкогольне / наркотичне сп'яніння, токсичне отруєння;

• похмілля.

 

І наостанок порада для тих, кому треба буде пройти перевірку. Навіть не намагайтесь обдурити поліграф. Спіймати людину на подібній спробі для досвідченого поліграфолога зовсім легко.

Відповідайте на всі запитання чесно та спокійно. А якщо є що приховувати – краще зізнайтеся в цьому відразу, зберігши свої нерви, час, гідність і гарний настрій!

Для замовлення перевірки на поліграфі зв’яжіться з нами: 0443511600, 0675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.