Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Як перевірити кандидатів на роботу без служби безпеки в компанії

main image

Служба безпеки при прийомі на роботу допомагає відсівати потенційно небезпечних кандидатів, які на першому етапі вказали неправдиві дані про себе або в цілому не підходять компанії з різних причин. Але що робити, якщо на підприємстві немає сенсу в змісті цілого відділу або навіть одного фахівця? Якщо загальний штат до 50 співробітників і колектив оновлюється не дуже часто?

Навіщо перевіряти співробітника на етапі працевлаштування

Всі власники малого та середнього бізнесу щільно залучені в робочі процеси. 90% їх часу направлено на розвиток, розширення і пошук способів для підвищення прибутковості компанії. Тому немає можливості витрачати кілька днів на ретельний підбір кандидатів в штат.

Коли перевірка співробітників службою безпеки на підприємстві перед пристроєм неможлива, це призводить до плачевних результатів ... За підсумком 2018 року майже половина компаній в Україні стали жертвами шахрайства з боку персоналу. При цьому кожен сьомий випадок - виявили абсолютно випадково.

Дані в процентному співвідношенні від загального числа респондентів опитування за результатами досліджень в 2018 році міжнародної компанії PricewaterhouseCoopers (PwC)

Як відбувається перевірка кандидатів при прийомі на роботу співробітниками служби безпеки

У список того, що перевіряє служба безпеки при прийомі на роботу, входить перевірка:

● достовірності всіх наданих даних і документів;

● наявності судимостей, включаючи фінансові правопорушення або шахрайство;

● правдивості інформації про попередні місця роботи і причини звільнення звідти;

причин зміни роботи і мотивів для влаштування в компанію;

● наявності зв'язків з конкуруючими організаціями;

● характеру взаємин з начальством і колективом на поточному та минулих місцях роботи;

● участі в «тіньових» схемах на тих підприємствах, де працював претендент;

● наявності необхідних і корисних зв'язків для займаної посади;

● наявності прострочених проблемних або значних боргових зобов'язань.

Зі службою безпеки (СБ) необхідно мінімум кілька днів для завершення такої роботи, так як необхідно провести безліч перевірок за реєстрами, зробити дзвінки на минулі місця роботи, пошукати нестиковки між резюме та відповідями здобувача на співбесіді. Якщо на підприємстві немає людини, який це може зробити, велика ймовірність найму того, хто принесе проблеми, а не збільшить прибуток компанії. Чим вища посада нового співробітника, чим вище його матеріальна відповідальність, тим більшим ризикує власник бізнесу.

Респонденти опитування, виконаного міжнародною компанією PwC в 2018 році, заявили, що збиток, до якого призвело шахрайство співробітників їх компаніям за рік, - понад $ 100 000, а в 12% випадків ця сума була значно вище - 1-50 мільйонів доларів США. Крім прямих втрат, це призвело до погіршення репутації компанії, а також погіршення взаємин з партнерами в 42% випадків і складнощів з регулюючими органами в 38% випадків.

Як перевірити кандидата без служби безпеки

Обов'язки служби безпеки підприємства можна покласти на HR-фахівця. Звичайно, він не зможе провести такий глибокий аналіз, як професіонали в цій галузі. Але навіть людина без досвіду зможе зробити перевірку. Для зручності самостійної перевірки пропонуємо скористатися посиланнями з таблиці:

Перевіряєм

Де перевірити

Справжність паспорта або інших документів, виданих на території України

Офіційний сайт державної міграційної служби України

Диплом про середньо-спеціальну або вищу освіту

Офіційний сайт з електронною базою даних виданих документів про освіту в Україні

Наявність судових розглядів

Єдиний реєстр судових рішень або через сайти судів міст, де проживав і працював претендент, так як там буде повніша й точніша інформація

Ховається чи ні від влади

Реєстр осіб на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України

Причетність до тероризму

Список терористів на офіційному сайті Державної служби фінансового моніторингу України

Наявність непогашених заборгованостей

Єдиний реєстр боржників в Україні

Заняття підприємницькою діяльністю

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Увага! Перевіряйте точність введених при пошуку даних і вводьте ПІБ українською мовою.

Для уточнення кваліфікації і особистих якостей у попередніх роботодавців телефонуйте за телефоном, вказаним на офіційному сайті підприємства, а не безпосередньо на вказаний в анкеті особистий мобільний номер телефону.

Слід пам'ятати, що наявність людини в певних реєстрах, - це не злочин. Однак слід задуматися в тому випадку, якщо на співбесіді претендент ухилявся від відповідей на деякі питання або подав при влаштуванні на роботу неправдиві дані.

Власник бізнесу може самостійно виконати перевірку за реєстрами, якщо нікому доручити подібну роботу. Після остаточного вибору кандидата і перед його прийомом, кращим варіантом стане пристрій людини на випробувальний термін, щоб подивитися як він буде справлятися з покладеними обов'язками.

Як ретельно і швидко перевірити здобувача компанії, де немає служби безпеки

Перевірка відібраних відповідних претендентів на поліграфі - найдешевший, швидкий, достовірний, повний і ефективний спосіб уберегти бізнес від збитків через роботу з ризиковими людьми. Ви отримуєте об'єктивну інформацію про претендента: від досвіду вживання наркотичних засобів і до достовірності всіх наданих даних і мотивів влаштування на роботу.

Використання детектора брехні для перевірки кандидатів перед влаштуванням на роботу - повністю законне при наявності добровільної згоди перевіряється. Тому це своєрідний «лакмус»: якщо людина з якихось міркувань, крім медичних, відмовляється від подібного тестування, їй є що приховувати. А якщо кандидат проходить перевірку, нічого не приховуючи, а роботодавця повністю влаштовують його відповіді і рівень кваліфікації, можна відразу без побоювань наймати співробітника в штат.

Замовити перевірку на поліграфі: 0443511600, 0675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.